YAZARLAR

Miray Polat

Üsküdar Üniversitesi Psikoloji Bölümünden mezun olduktan sonra kendi okulunda Klinik Psikoloji Yüksek Lisansına devam etti. Mezuniyetinin ardından çeşitli anaokullarında ve kolejlerde kurum psikologluğu yaptı. Bu süreçte terapi eğitimlerini tamamlayan Miray, şu an özel bir tıp merkezinde çocuk, ergen ve yetişkin psikoterapisti olarak çalışmaktadır. Mesleğinin hayatına kattığı en önemli şeyin merak duygusu, sürekli okuma isteği ve edindiği bilgileri paylaşma arzusu olduğunu dile getiriyor. Tam da bu arzusu doğrultusunda merak ettiklerini okumaya devam ederken, edindiği bilgileri de Solh Living aracılığı ile sizlerle paylaşmak için burada!

Gönül Telatar

Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih Coğrafya Fakültesi Psikoloji Bölümü’nü başarı ile tamamladıktan sonra, profesyonel hayatına Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu’na bağlı Eskişehir çocuk yuvasında psikolog olarak başlamıştır. 1990 yılından beri Sağlık Bakanlığı’na bağlı hastanelerin kreş ve gündüz bakımevlerinde kurum psikoloğu ve yönetici olarak çalışan Psikolog Gönül Firdes Telatar, 35 senelik profesyonel hayatı boyunca uzmanlaştığı okul öncesi çocuk psikolojisine katıldığı eğitimlerle, Aile ve Evlilik Terapisi, Hipnoz ve EFT (Emotional Freedom Techniques) tekniklerini de uzmanlık alanına ekledi.

Seçil Öztürk

Seçil Hatay’da başladığı eğitim hayatını İstanbul Yeditepe üniversitesinde beslenme ve diyetetik alanında eğitimini devam ettiriyor. Okul döneminde belirlediği idealler doğrultusunda birçok eğitim ve sertifika programına katılarak mesleğine yeni boyutlar kazandırıp kendini geliştirmeye devam ediyor. Solh Living için mutfağında ürettiği atıksız tarif ve sürdürülebilir beslenme önerileri ile gıda israfına karşı bir yaşam biçimini gezegenimize kazandırmayı amaçlıyor

Yaren Kayaalp

Özyeğin Üniversitesi Hukuk fakültesi mezunu olan Yaren, üniversite hayatı boyunca birçok gönüllü programlarda çalıştı ve kulüp yöneticiliği yaptı. Şimdi kariyerini sürdürülebilir yaşam ve çevre politikaları üzerine kurabilmek için çalışıyor. Tema Vakfı’nda gönüllü olarak çalışıp bir yandan da Solh Living ekibinde proje yöneticisi ve yazarlık görevlerini yürütüyor!

Hazal Aktan

Hazal Aktan, lisans eğitimini Özyeğin Üniversitesi’nde psikoloji üzerine tamamladıktan sonra, Londra’da, University of East London’da “Uygulamalı Pozitif Psikoloji” yüksek lisansını bitirdi. Tezini sosyal medyanın pozitif etkileri üzerine yazdı. Mindful bir yaşam sürmek, pozitif duyguları arttırmak, hayatına anlam katmak isteyen kişilere pozitif psikoloji danışmanlığı sunuyor. Pozitif psikoloji perspektifiyle kurduğu Art of Life Co. platformu aracılığıyla; workshoplar düzenliyor, markalara ve şirketlere pozitif iletişim stratejileri uygulamaları üzerine danışmanlık veriyor. Pozitif psikoloji biliminin günlük hayata uyarlanması için önerilerini Solh Living’de sizlerle paylaşıyor! www.hazalaktan.com