Okuduğum
Sürdürülebilir Yılbaşı Hediyeleri Rehberi | Kadın

Sürdürülebilir Yılbaşı Hediyeleri Rehberi | Kadın

hediye

Yeni yıl kapıda! Siz de yılbaşında sevdiklerinizle mutluluğunuzu paylaşmak istiyor ve onları hediyelerle mutlu etmeyi düşünüyorsanız fakat henüz ne alacağınıza karar veremediyseniz sürdürülebilir yılbaşı hediyeleri rehberimiz tam size göre!

Solh Living ekibi olarak sizler için beğenerek takip ettiğimiz markaları ve içimize sinen hediye önerilerini bir araya getirdik.

Bakım

Kişisel bakımına önem veren sevdiklerinizi hem mutlu edebilir hem de temiz içerikli ve doğaya saygılı ürünlere yönlendirebilirsiniz. Değişimin öncüsü siz olun!

Fotoğraf | Krijen

Krijen

Sevdiklerinize köpüklü bir sürpriz yaparak katı şampuana geçmelerine vesile olabilirsiniz! Doğal içeriklerden oluşan ve tabii ki vegan kullanıma uygun olan Krijen ürünlerine sevdikleriniz de bayılacak. Krijen’in Instagram sayfasına hızlıca göz atın ve markanın ürün yelpazesinde bulunan sekiz farklı katı şampuan çeşidinden hangisinin en uygun olacağına karar verin!

Not | Bu ürünlerde SLS, SLES, paraben, alkol, silikon, boya, parfüm ve esans gibi saçınıza zarar verecek içerikler bulunmuyor.

loupe
Fotoğraf | Loupe

Loupe Organics

Loupe’nin vegan ve mis gibi kokan deodorantlarına bir şans vermeye ne dersiniz? Bu sene tam anlamıyla sağlığımızın değerini anladığımız bir sene oldu. Sağlığımıza bu kadar değer veriyorken de her gün kullandığımız ürünlerin içeriklerini ihmal etmek bizce hiç doğru olmaz. Bugün maalesef biliyoruz ki market raflarında satılan birçok bakım ürünü aslında bize yarardan çok zarar veriyor. Loupe’nin ürünleri ise tamamen vegan ve doğal içeriklerden oluşuyor. Kısacası size ve sevdiklerinize zarar verecek içeriklere Loupe’de yer yok! 

Bir Loupe deodorant satın almadan önce marka hakkındaki detaylı incelememizi okumak isterseniz “Tanışın | Loupe Organics” yazımıza göz atın…

Fotoğraf | Soapy Co.

Soapy Co.

Yoksa siz hala ojelerini asetonla çıkaranlardan mısınız?

Bakımlı olayım derken sağlığımızdan olmamak adına biz Soapy’nin doğada çözünen oje çıkarıcısına geçişimizi çoktan yaptık. Şimdi sevdiklerinizi ve sizleri de bu değişime davet ediyoruz. 

Standart oje çıkarıcılarında bulunan ve sağlığımıza birçok zararı olduğu bilinen aseton yerine, Shine Biodegradable Oje Çıkarıcı yüksek bitkisel keratin ve yulaf ekstraktı içeriyor. Biodegradable oje çıkarıcı bu içeriklerle cildinizi hem besleyecek hem de tırnak kütikül tabakanızı güçlendirecek. Bununla beraber Soapy’yi güzel yapan bir şey daha var ki o da ürünlerinin vegan ve PETA onaylı olması!

Ev ve Yaşam

Son iki senedir evimizle olan bağımız oldukça arttı. Pandemi sebebiyle evde geçirilen zorunlu zamanlardan sonra da hayatımızın düzeni büyük ölçüde değişti. Artık çoğumuz işlerine online olarak devam ediyor ve evde daha da çok vakit geçiriyor! Biz de bu yüzden düşündük ve evde geçirilen zamanda sevdiklerinizin enerjisini yükseltecek, onları mutlu edecek ve rahatlatacak hediye önerilerini bir araya getirdik.

Fotoğraf | Melez Tea

Melez Tea

Melez Tea’nin el yapımı çaylarıyla sevdiklerinizi kolayca mutlu edebilirsiniz. Melez’in çeşit çeşit çaylarının arasından günün her anına uygun bir seçenek bulmanız mümkün. Melez Tea’nin sitesini ziyaret ederek çayların içeriği hakkında bilgi sahibi olabilir, çayların ideal hazırlama şartlarına hatta ne zaman içileceğine dair önerilere göz atarak kararınızı verebilirsiniz. 

Fotoğraf | Mindre Candle Co.

Mindre Candle Co.

İsimlerini Danca ve İsveççe dillerinde “daha az, daha küçük” anlamına gelen Mindre’den alan Mindre Candle Co, bu kelimeyi seçme amaçlarının “Aslında bir mumun, keyfi uzun süre hatırlanacak değerli zamanlarda ve kurulacak büyük hayallerde size eşlik edebileceğini hatırlatmak, güzel anılarınıza yolculuk etmek ve heyecan verici hayaller kurmak için bazen tanıdık bir koku, bazen de bardağınıza yansıyan bir ışıltının yeterli olacağını hatırlatmak.” şeklinde açıklıyor.

Mindre’nin %100 doğal soya mumundan oluşan, çevre dostu, lokal, vegan ve el yapımı mumları ile sevdiklerinize tam olarak bu tanımlamadaki gibi bir deneyim yaşatabilirsiniz!

Not | Mindre’nin seramik kaplarında gıdaya uygun boyalar kullanılıyor, yani mumunuz bittiğinde kabını temizleyerek yeniden kullanabilirsiniz!

hediye
Fotoğraf | 7th House Ceramics

7th House Ceramics

Sevdiklerinize el yapımı tatlış bir kupa hediye etme fikri kulağınıza nasıl geliyor?

Bu özgün kupalar hem çay/kahve molalarını daha keyifli bir hâle getirecek hem de ne zaman bir şeyler içseler sevdiklerinizin aklına sizi getirecek.

7th House Ceramics, seramik konusunda bizim favorilerimizden. Siz de eminiz ki tasarımlarına bayılacaksınız! Sitelerini ziyaret ederek ürünlere ulaşabilirsiniz ama elinizi çabuk tutun, çok hızlı tükeniyorlar!

Giyim ve Aksesuar
Fotoğraf | Shop The Vintage

Shop The Vintage

Göz At
hediye

Vintage kıyafetlerden vazgeçemeyen bir arkadaşınız varsa Shop The Vintage onun için doğru seçenek. Shop The Vintage, kıyafet atıklarının önüne geçmek adına modada daha sürdürülebilir bir yol izliyor. Vintage ürünleri yeniden dönüştürerek, üstlerinde ufak oynamalar yaparak tekrar biz tüketicilerin beğenisine sunuyor.

Fotoğraf | Rentony

Rentony

Sürdürülebilir alışverişin en iyi yolu tabii ki satın almamaktan geçiyor. Bizim de tam buna uygun bir çözüm önerimiz var! Sadece bir davette veya etkinlikte giyeceğiniz bir parçayı satın almak yerine kiralamak nasıl olur? Kulağa çok daha sürdürülebilir geliyor değil mi? O zaman Rentony ile yepyeni bir moda deneyimine hazır olun. Rentony’nin ürün kataloğunu inceleyerek sevdiklerinize güzel bir gece için tarzlarına uygun bir kıyafet kiralayabilirsiniz. Böylece onlara hızlı tüketime karşı bir moda deneyimi yaşatabilirsiniz!

Fotoğraf | prev

prev

Severek takip ettiğimiz vegan influencer Elif Taştekne’nin yeni girişimini sizinle paylaşmaktan mutluluk duyuyoruz! Bitki bazlı deriden yapılan bu ayakkabılar, sevdiklerinize hediye etmek için bizce mükemmel bir seçenek. Bitkisel deriden neler yapılabileceğinin çok güzel bir kanıtı olan prev, ismini “p(lant)rev(olution)”, yani “Bitki Devrimi“nden alıyor! Atık elma kabuklarından üretilen bu muhteşem botlara biz bayıldık, siz de mutlaka göz atmalısınız.

Fotoğraf | máh-roc

máh-roc

máh-roc, 2016 senesinde modada sürdürülebilirlik konusunda farkındalık yaratmak adına kurulmuş. Moda sektörünün çevreye verdiği inanılmaz zararın kabul edilebilir veya sürdürülebilir olmadığını düşündükleri için ise modada yavaşlığa yönelmişler. Çantalarına bakacak olursanız ileri dönüşümün ne kadar iyi bir şekilde modaya entegre edilebildiğini görebilirsiniz! Çünkü máh-roc‘un çantalarının üretiminde kullandığı tüm kumaşlar dünyanın çeşitli yerlerinden topladıkları istenmeyen kumaş parçalarından oluşuyor. Bu sayede markanın ürün gamındaki her çanta eşsiz ve kendine ait bir hikâyesi var. Siz de sevdiklerinizi bu yılbaşı özel hissettirmek isterseniz adresiniz belli!

hediye
Fotoğraf | Bego Jeans

Bego Jeans

Bego çevreye, doğaya, insana, hayata saygılı; sağlıklı, uzun ömürlü ve geri dönüşümlü kotlar tasarlayan bir marka. Hızlı moda sektörünün çevreye ve insan verdiği zarara tepki çekmek, adaletli bir tekstil sektörünü savunmak adına kurulmuş. Bego Jeans denim alanında tekstil sektörüne bambaşka; yenilikçi, sürdürülebilir ve adil bir bakış açısı getirmeye kararlı. %100 vegan ve sıfır kimyasaldan oluşan kotlarına bayılacaksınız!

Geri Ver

Make-A-Wish Türkiye

Bu yılbaşı sevdikleriniz adına yapabileceğiniz en güzel şeylerden biri şüphesiz ki bağış yapmak! Hayati tehlike taşıyan bir hastalıkla mücadele eden çoçukların dileklerini gerçekleştirmek için kurulmuş Bir Dilek Tut Derneği’nin sayfasını ziyaret ederek bu güzel amaca destek olabilirsiniz… Unutmayın, saf sevgiden oluşan bu hediye sadece sevdiklerinize değil, çocuklara da umut olacak!

      

@2020 SOLH LIVING.TÜM HAKLARI SAKLIDIR.

Başa Dön