Okuduğum
Sürdürülebilir Yılbaşı Hediye Rehberi: Ev ve Yaşam

Sürdürülebilir Yılbaşı Hediye Rehberi: Ev ve Yaşam

Sürdürülebilir yılbaşı hediyeleri

Birkaç ay daha yoğun olarak evlerimizde vakit geçireceğimiz göz önünde tutulduğunda kullandığımız temizlik ürünlerinden mumlara birçok ürünü gözden geçirerek doğa dostu ve atıksız evler oluşturmamız son derece mümkün ve önemli…

Sevdiklerinizin 1 Ocak’tan itibaren daha yeşil evlerde yaşamalarına yardımcı olmak için sürdürülebilir ev hediyeleri rehberimize göz atın.

Sürdürülebilir Yılbaşı Hediyeleri Rehberi
Almond Store’un geri dönüştürülmüş defterleri tam bize göre! Fotoğraf: Almond Store via Instagram
Almond Store

Sürdürülebilir ev ve yaşam gereçleri satan Almond Store’un hem tasarım çizgisine hem de ürünlerine bayılıyoruz! Geri dönüştürülmüş defterlerden doğal banyo tuzlarına geniş bir ürün yelpazesine sahip marka, bir arkadaşınızı 2021’de sürdürülebilir yaşama davet etmek için muhteşem bir başlangıç olabilir…

Sürdürülebilir Yılbaşı Hediyeleri Rehberi
Less’in atıksız ev ve yaşam araç gereçleri çoğu senaryoda kurtarıcı rol oynuyor. Fotoğraf: Less via Instagram
Less Türkiye

Bir daha asla ama asla plastik buzdolabı poşeti kullanmamaya yemin eden arkadaşınızı Less’in balmumu keseleri ile, plastik sünger kullanmak istemeyen arkadaşını Less’in doğal süngerleri ile, tek kullanımlık poşet kullanmamaya karar veren arkadaşınızı ise Less’in alışveriş çantaları ile sevindirin!

Sürdürülebilir Yılbaşı Hediyeleri Rehberi
Eğlenceli, renkli, estetik ve doğal! Fotoğraf: Kali Candle via Instagram
Kali Candle

Eğlenceli, renkli, estetik ve doğal! Kali Candle’ın heykelimsi formlara sahip soya parafini kullanılarak hazırlanmış mumlarına bayılacaksınız. Evinde renkli mumlar yakmayı seven ama çoğu zaman petrol bazlı malzelemelerle hazırlanmış mumları farkında olmadan kullanan kuzeninize bir Kali Candle hediye edin!

Sürdürülebilir Yılbaşı Hediyeleri Rehberi
Fotoğraf: Tapp Water via Instagram
Tapp Water

Plastik su şişesi mi? Teşekkürler kullanmıyorum.

Tapp Water musluk suyu filtreleri sayesinde tüm sevdiklerinizin bu cümleyi rahatlıkla kurabildiği bir dünya hayal edin. Musluk sularını Tapp Water’ın hindistan cevizinden üretilmiş filtresi sayesinde içme suyu kalitesine getirip suluklarına, çaydanlıklarına veya bardaklarına doldurup içebiliyorlarmış ve bu sayede tükettikleri sular plastik şişelerde günlerce beklemiyormuş…

Bu hayali gerçek yapmak için yılbaşında kendinize ve sevdiklerinize birer Tapp Water filtre hediye edebilirsiniz.

Sürdürülebilir Yılbaşı Hediyeleri Rehberi
Kompost yapmaya başlamasını istediğin arkadaşına şık bir Bokashi kovası hediye et!
Fotoğraf: Eco Store Via Instagram
Eco Store Türkiye

Organik atıklarınızı çöpe atmak size de garip gelmeye mi başladı? Çok haklısınız! Çünkü onların yeri çöp kutuları ve plastik çöp torbaları değil… Organik çöplerin doğa üzerindeki olumsuz etkilerini azaltmak ve onları toprağı beslemek için kullanmak istiyorsanız kendinize bir kompost kutusu edinin deriz.

Göz At
Sürdürülebilir Yıbaşı Hediye Rehberi

Eco Store Türkiye’nin bokashi ve solucan kompostu kutularına göz atarak hangi kompost yönteminin sizin için daha uygun olduğuna karar verebilirsiniz! (Kompost ile ilgili detaylı bilgi için bu link’e tıklayarak “Kompost Yapmanın 3 Pratik Yolu” yazımıza göz atabilirsiniz.

Sürdürülebilir Yılbaşı Hediyeleri Rehberi
Kintsugi With Emma

Kırılan tabak, bardak ve seramik eşyalarınızı çöpe attığınız zamanlar sona erdi! Annenize bir Kintsugi kiti alarak kırıldığında çöpe atmaya kıyamadığı seramikleri tamir etmesi için bu geleneksel Japon sanatından yararlanmasına yardımcı olabilirsiniz!

“Kintsugi nedir ki?” diyorsanız “Kintsugi: 5 Adımda Kusurları Kutla” isimli yazımıza göz atın.

Meditasyona rahat bir şekilde oturmasını istediğin arkadaşına Seih İstanbul minderlerden birini hediye edebilirsin. Fotoğraf: Seih İstanbul via Instagram
Seih İstanbul Meditasyon Minderleri

Evdeyim, evdesin, evde… Evde kaldık, kalırken ruhumuzu dinginleştirmek, zihnimiz ve kalbimizde temas etmek için meditasyona yöneldik. Bu hikaye size bir yerden tanıdık geliyorsa  meditasyon bağımlısı arkadaşını Seih İstanbul meditasyon minderleri ile sevindir.!

Renkli, doğal ve şık! Fotoğraf: Urba Studio via Instagram
Urba Studio

Sevdiklerinizin evinlerini doğal yöntemler ve organik malzemelerle boyanmış keten ürünlerle renklendirin. Keten peçetelerden bardak altlıklarına eğlenceli ve modern Urba Studio ürünlerine göz atmak için tıklayın!

Yorumlar (0)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

@2020 SOLH LIVING.TÜM HAKLARI SAKLIDIR.

Başa Dön