Okuduğum
Anneler Günü | Sürdürülebilir Hediye Rehberi

Anneler Günü | Sürdürülebilir Hediye Rehberi

anneler günü

Anneler Günü’nü kutlamak sizin için vazgeçemeyeceğiniz bir ritüel ise ve ülkece evlerimizden çıkıp sevdiklerimize sarılmaya özlem duyduğumuz bu dönemde annenize sevginizi bir hediye aracılığı ile göstermek istiyorsanız doğru yerdesiniz!

20. yüzyılın başlarında ABD’de ortaya çıkan bu günü -Anneler Günü’nün ortaya çıkış öyküsü için bu link’e tıklayabilirsiniz- küresel olarak kutlamamız dünya üzerinde oldukça büyük bir iz bırakıyor. Bu daha doğru ve sürdürülebilir hediye seçimleri yaparak Anneler Günü’nün ayak izindeki payınız mümkün olduğunca küçültmeye ne dersiniz?

Aşağıdaki anketi çözerek annenize en uygun hediye tipini belirleyin ve onun için hazırladığımız dostu hediye alternatifleri dosyalarına göz atın!

266

Annene En Uygun Anneler Günü Hediyesi Nedir?

Bu yıl Anneler Günü'nde anneni yaşam tarzıyla uyumlu sürdürülebilir hediyelerle sevindirmek için testi çöz!Anneler günü hediyesi

1 / 7

Annemin çantasında...

2 / 7

Annemin dekorasyon anlayışı:

3 / 7

Annem Instagram'da bana en çok...

4 / 7

Annenizin en sevdiği yemek nedir?

5 / 7

Annem boş zamanlarında...

6 / 7

Annem son zamanlarda en çok şu cümleyi kullanıyor:

7 / 7

Annem bir yer olsa aşağıdakilerden hangisi olurdu?

Namaste Anne🙏🏼

Huzurlu ve sakin bir zihni pahalı hediyelere tercih eden anneler için yerel, sürdürülebilir ve farkındalıklı hediye alternatifleri listemize hoş geldiniz!

Bu Anneler Günü’nde annenize birkaç gün sonra çürümeye başlayacak bir buket kesilmiş çiçek yerine farkındalık yolcuğunda destek olacak -veya onun bu yolculuğa adım atmasına yardımcı olacak- bir şey  hediye etmeye ne dersin?

Evet dediğini hissediyoruz, o zaman okumaya devam et!

Annenizin farkındalık yolculuğuna Smarana Healing’in iyileştirici nefes meditasyonu seanslarından biriyle destek verebilirsiniz. Fotoğraf | Smarana Healing
Smarana Healing Nefes Meditasyonu Seansı

Annenizin kendi özünü yeniden keşfetmesine yardımcı olmaya ne dersiniz?

Aslında ona siz değil, Smarana Healing’in kurucusu Natalie Garih yardımcı olacak! Natalie’ye göre iyileşebilmek için hatırlamak şart ve zihnin unuttuğu şeyleri serbest bırakabilmek için vücutla çalışmak zorundayız.

Bu yolda işe annenizin vücudunun ona verdiği mesajları ortaya çıkarmasına yardımcı olacak sanal nefes meditasyonu seansı hediye etmekle başlayabilirsiniz! Hatta isterseniz siz de onunla beraber seansa katılabilirsiniz…

Seanslar ve Smarana Healing’in diğer hizmet ve ürünleri ile ilgili daha fazla bilgi için markanın web sitesini ziyaret etmenizi öneririz!

sürdürülebilir anneler günü hediyeleri
Bu sene Anneler Günü’nde ona doğanın iyileştirici özelliklerini hediye etmeye ne dersiniz? Fotoğraf | Nordik Aromaterapi
Nordik Aromaterapi

Şehir hayatının koşturmacasından kaçarak bir köye yerleşen genç genetik mühendisi çiftin yarattığı Nordik Aromaterapi bizleri esansiyel yağlar aracılığı ile doğanın iyileştirici etkisi ile tanıştırıyor…

Ürünlerinde Paraben, SLS, Sülfat, yapay renk ve sentetik kokulara yer veremeyen markanın kurucuları Burcu ve Ömer sağlığımızı bütüncül bir yaklaşımla değerlendirerek bitkilerin gücünden yararlanıyor.

Annenize farkındalık yolculuğunda eşlik edecek saf uçucu yağları veya markanın web sitesinden satın alabileceğiniz online yüz yogası seansını hediye edebilirsiniz!

Annenizle doğa içinde sakinleştirici aktivitelerle dolu bir gün geçirmek için 484 Urban Garden’ın etkinlik takvimine göz atabilirsiniz! Fotoğraf | 484 Urban Garden via Instagram
484 Urban Garden

İstanbul’un gürültülü caddelerine yakın olduğu kadar da uzak olan 484 Urban Garden, üzerinde organik tarım da yapılan bir yavaş etkinlik merkezi olarak tanımlanabilir.

Annenizi 22 Mayıs’da gerçekleşecek Bitkiler ve Doğal Malzemelerle Mürekkep Yapımı workshopuna bilet alarak sevindirebilirsiniz!

Sebze tarhları, özgür tavuklar ve mavi gökyüzü ile dolu bir gün; anneniz başka ne isteyebilir ki?

İyilik Meleği

Yanlışlıkla evin içinde hapsolmuş sinekleri bıkmadan usanmadan dışarı çıkaran, böcekleri peçeteyle alıp bahçeye atan, balkona gelen kuşlara su ikram etmeden duramayan annelerin çocukları buraya toplansın!

Annenizi bu günde en çok sevindirecek şey muhtemelen dünyayı paylaştığı diğer canlılara yardım etmek veya dünyayı onlar için daha güzel yapmış olmanın verdiği dayanılmaz hafiflik olacaktır!

Yanılmıyorsak, okumaya devam edin…

Türkiye’nin ilk çiftlik hayvanları barınağı Angels Farm Sanctuary’e destek olmak için el yapımı sabunlarından da sipariş edebilirsin! Fotoğraf | Angels Farm Sanctuary via Instagram
Angels Farm Sanctuary

Türkiye’nin ilk çiftlik hayvanları barınağı olan Angels Farm Sanctuary’de kurtarılmış hayvanların sayısı gittikçe artıyor dolayısıyla ekibin mamaya, samana, yoncaya ve yeme duyduğu ihtiyaç da büyüyor.

Instagram’da favori içerikleri çimlerin üzerinde yuvarlanan inek videoları ve yavru hayvan fotoğrafları olan anneniz adına bu merhametli kuruma bağış yapın; hem o, hem sürekli yonca yemek isteyen Angels Farm Sanctuary sakinleri hem de siz sevinin!

Fotoğraf | Yük Hayvanların Koruma ve Kurtarma Derneği via Instagram
Yük Hayvanları Koruma ve Kurtarma Derneği

Atlar yorulmasın diye Adalar’da faytona – faytonlar yasaklanmadan önce- binmeyen bir anneniz varsa onun için doğru hediyeyi buldunuz!

Yük Hayvanları Koruma ve Kurtarma Derneği yıllarca insanların işlerini bıkmadan usanmadan yaptıktan sonra kaderlerine terk edilerek vahşi bir şekilde “emekliye ayrılmış” veya işkence görmüş yük hayvanlarına mutlu bir hayat vadediyor.

Ve aynı Angels Farm Sanctuary gibi onlarında bol bol ot ve yeme ihtiyaçları var!

Burada yaşayan hayvanlara taze ot ve saman göndererek anneniz adına bir iyilik de siz yapabilirsiniz…

Sokak kedilerini sevmeden duramayan anneniz adına Paw Guard kuruluşuna mama desteğinde bulunmaya ne dersiniz?
Paw Guards

17 Mayıs’a kadar ülkemizde devam edecek karantina önlemleri sokak hayvanlarını besleyen gönüllülerin işlerini biraz daha zorlaştırdı…

Göz At

Ülkemizde aç sokak hayvanı kalmamasını amaç edinen Paw Guards‘a anneniz adına dilediğiniz tutarda mama desteği yaparak sokak hayvanlarına yardım eli uzatabilirsiniz!

Annenizin ve sokaklarda yaşamak zorunda kalan masum köpek ve kedilerin bu hediyeye çok sevineceğine eminiz!

Şehir Aşığı

Anneniz her şeyin en doğalını ve en sağlıklısını hakkediyor ama aynı zamanda da tutkulu bir şehir sevdalısı mı?

Şehir hayatında onun da doğa ile temas edebilmesi ve yaşam stilinin doğa üzerindeki izlerini küçültebilmesi için derlediğimiz sürdürülebilir hediye alternatiflerine göz atın!

Hiç boş duramayan annenize evde mantar yetiştiriciliği kiti hediye edin, yeni hobisi balkon bahçeciliği olsun! Fotoğraf | İyi Ekim via Instagram
İyi Ekim

Şehir aşığı annenizi Bolu Dağı’nda mantar toplamaya götürmek istediniz ancak o çok yoğun olduğu için bu teklifi red mi etti? O zaman mantarı ona götürün!

İyi Ekim’in evde mantar yetiştiriciliği kitlerinden birini ona hediye edin, doğanın bu mucizesini adım adım izlesin ve sonunda afiyetle yesin!

Belki bu ilk adım onun balkon bahçeciliğine heveslendirir, ne dersiniz?

Annenize tekrar doldurulabilir cam şişelede Atelier Rebul kolonyası hediye ederek onun adına bir adet tohum topu atılmasını sağlayabilirsiniz! Fotoğraf | Atelier Rebul
Atelier Rebul

Annenizin çantasından eksik olmayan bir başka eşya da bahse gireriz küçük kolonya şişesidir!

Bu Anneler Günü’nde ona Atelier Rebul’un tekrar doldurulabilir cam şişelere koyduğu ferahlatıcı kolonyalarından hediye edin (ve kolonya bittiğinde şişesini Atelier Rebul mağazalarında tekrar doldurtabileceğini anlatın) hediyeniz Rebul şirketler grubunun “Gezegene Teşekkür” kampanyası kapsamında atılacak bir tohum topuna dönüşsün!

Kampanya hakkında daha çok bilgi almak için bu link’e tıklayabilirsiniz!

TEMA Vakfı

Annenizin şehirli yaşam stilinin doğaya etkilerini azaltmak için ona kesilmiş çiçekler almak yerine onun adına TEMA Vakfı aracılığı ile fidan bağışı yaparak, hem annenizi hem de atmosferimizi sevindirebilirsiniz…

Bağışınız karşılığında dijital sertifika istemeye unutmayın!

Yorumlar (0)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

@2020 SOLH LIVING.TÜM HAKLARI SAKLIDIR.

Başa Dön