Okuduğum
Sonbaharda Bitkilerle Yenilenin

Sonbaharda Bitkilerle Yenilenin

ev bitkisi

Eğlenceli ve hızlı geçen bir yaz mevsimini geride bıraktık. Düğünler, Ege ve Güney’de kısa tatiller, deniz-güneş ve kum… Artık evimize dönüp kışa hazırlık yapmaya başlayabiliriz.

Yazın ortalıktan kaldırdığımız eşyaları yerlerine koyup sıcak köşeler yaratmanın vaktidir artık. Biz de Greenifolia olarak sonbahar mevsiminde evinizde sizi şarj edip yenilerken bir taraftan da mutlu rutinlerle hayatınıza huzurlu anlar katacak alışkanlık ve önerilerimizi sıraladık.

Yaşam Alanınızı Ev Bitlkileri ile Tazeleyin

Hacimli ve bol yapraklı yeşil bitkileri sürekli vakit geçirdiğiniz alanlara konumlamak yaz hissini tüm sene yaşamanıza yardımcı olacak. Bizim önerimiz oturma odaları ve/veya salon gibi geniş alanlar. Özellikle kitaplık ve raflarınıza sarmaşıklar -Golden Pothos, Scindapsus Silver, Monstera Minima, Kalp Kalbe Karşı- ya da boş kalan köşelere büyük yapraklı tropikler -Starliçe, Deve Tabanı, Fil Kulağı, Areka Palmiyesi- yerleştirmek yaratmak istediğiniz sıcak havayı yakalamanıza yardımcı olacak. Bitkilerin yaşam alanlarına kattığı tazelik hem evinizin enerjisini hem de sizin enerjinizi yükseltecek.

ev bitkileri
Sıcak Yaşam Alanları

Yaşam alanlarınıza eklediğiniz bitkilerle yükselttiğiniz enerjiyi kendiniz için kullanın.

Evinizde rahat ve mutlu hissettiğiniz köşeler olsun. Salonunuz ya da odanızdaki bu köşeleri yapmayı sevdiğiniz hobileriniz için kullanın. Bitkilerinizin yeşilliği altında rahat yastıklarınızı yanınıza alıp kitap okuyup müzik dinleyin. Uzun zamandır vakit ayırmadığınız hobiniz resim yapmaya yönelebilirsiniz örneğin tekrar. Ya da bitkilerinizin gölgesi altında meditasyon yapabilirsiniz. Bilin ki günlük hayatınıza eklediğiniz hobileriniz yaşantınıza mutluluk ekleyecek.

Rahatlatıcı Bitki Rutinleri

Bitki bakımı sizi korkutmasın.

Göz At
15 dakikalık şehirler

Biliyorsunuz günlük hayatın koşuşturmasında bizi rahatlatan şeyler arasında rutinlerimiz bulunuyor. Bu rutinleri durup nefes almak ve anı hissetmek olarak da görebiliriz. Bitki bakımını da bu rutinlerden biri olarak sıralayabiliriz. Evinizdeki bitkilerin yapraklarını düzenli aralıklarla kontrol etmek, kuru yaprakları toplamak hatta tozlanan yaprakların nemli bir bezle tozunu almak… Ya da düzenli aralıklarla (biliyorsunuz her bitkinin ihtiyacı farklı) sulama takvimine dikkat ederek sulama yapmak… Ve en önemlisi de bitkilerinizi sevmek ve onlarla konuşmak 😊

Canınızı sıkacak şeyler gün içinde mutlaka olacaktır ama bu şekilde birazcık da olsa kendimize pozitif yükleme yapmış oluruz. Umarız siz de sonbaharı olabilecek en iyi şekilde geçirip kış mevsimine yüksek bir enerji ile başlarsınız.

Yorumlar (0)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

@2020 SOLH LIVING.TÜM HAKLARI SAKLIDIR.

Başa Dön