Okuduğum
Saç Tipine Göre Tarak Seçimi

Saç Tipine Göre Tarak Seçimi

saç bakımı

Saçımızla bir dargın bir barışık süren ilişkimizi pandemi döneminin getirdiği sosyal izolasyon zorunluluğu nedeniyle tekrar gözden geçirdiğimiz son bir yıl içinde önceki hayatımızda ona ne kadar kötü davrandığımızı belki de ilk defa fark ettik!

Rengini değiştirmek için türlü işlem gördü, her hafa birkaç kere yüksek ısıyla terbiye edilip kendi dalgaları çok çirkinmişçesine düzleştirildi, kuaförlerde havluyla kurutulurken neye uğradığını şaşırdı, jöle ve saç spreyi gibi hareket etmesini ve nefes almasını engelleyen garip maddelere boğuldu, sıkı sıkı toplandı- saçlarınıza zarar veren toplama stilleri için tıklayın-; ve tüm bunlara rağmen sesini çıkarmadı…

Sabır konusunda saçlarımızdan öğreneceğimiz çok şey olduğu kesin ancak iyi haber şu ki o artık tüm bu işkence yöntemlerinden uzak sakin ve güvenli bir hayat yaşıyor.

Kimyasal dolu şampuanlarla “temizlenmiyor”-şampuansız saç temizliği için tıklayın-, yüksek ısıyla işlem görmüyor, boyanmıyor ve nefes almasını engelleyen ürünlerle terbiye edilmeye çalışılmıyor ya da yıkanmaktan sertleşmiş havlularla çitilenerek kurutulmuyor.

Kendi olma şansını geri alan saçlarımıza biraz daha fazla sevgi göstermek için doğru tarak seçimi yapmanın da oldukça önemli olduğunu biliyor muydunuz? Saç tipinize uyum sağlayarak saçlarınızı olabileceklerinin en iyi haline getirecek tarak seçimleri için okumaya devam edin!

İnce telli yumuşak saçlara nazikçe bakım yapmak için doğal ot liflerinden üretilmiş fırçaları kullanabilirsiniz!
İnce Telli Yumuşak Saçlar

İnce saç telleri diğer saç tiplerine göre daha az hacimlidir bu nedenle yanlış tarama esnasında kopma ve kırılma gibi hasarlarla daha sık karşılaşabilirler.

Uzmanlar bu durumla başa çıkmak ve saç diplerinde biriken doğal yağları saçlarınıza nazik bir şekilde yayabilmek için doğal kıl fırçaları öneriyorlar, ülkemizde at kılı ve keçi kılından üretilen bazı saç fırçası alternatiflerine rastladık ancak hayvansal ürün kullanımına karşı olduğumuz için bu ürünleri size önermeyi doğru bulmuyoruz.

Bu noktada eğer kıl fırça kullanmak isterseniz doğal ve hayvansal olmayan alternatiflere göz atabilirsiniz, bitki lifleri kullanılarak üretilen benzer fırçalara ülkemizde sık sık rastlamasak da bir organik markette güzel bir tesadüf eseri karşınıza çıkmaları son derece mümkün… Tampike veya palmire otu liflerinden üretilen kıl fırçalara bir şans verebilirsiniz!

Kalın Telli Yoğun Saçlar

Bir kişi daha kalın telli yoğun saçlarınıza uzun bakıp “Ne kadar çok saçın var, birazını bana versene!” esprisini yaparsa kendinizi kaybedebileceğinizi mi düşünüyorsunuz?🤏🏼

Sizi çok iyi anlıyoruz. Kalın ve yoğun saçlarınızın zaman zaman sizi oldukça yorduklarına da eminiz, bizce yapmanız gereken onların isyankar davranışlarına kulak verip size ne anlattıklarını anlamaya çalışmak.

Saçlarınız için tarak seçerken naylon dişli ve geniş aralıklı bir ürün arayışında olmalısınız, bu sayede tarağınızın dişleri yoğun saçlarınızın arasından daha rahat bir şekilde kayacak ve saçlarınızı doğal şekillerini kaybetmeden ve kabartmadan taramanıza yardımcı olacak.

Bu saç tipine sahipseniz, Tangle Teezer ve Janeke isimli markanın aralıklı dişli ve geniş taraklarına göz atabilirsiniz. Dayanıklı yapıları sayesinde her iki markanın ürünlerini de yıllarca kullanıp eskitememeniz oldukça olası!

Göz At
Ter kokusu

Dalgalı ve kıvırcık saçlarınızı elektriklenme tehdidinden korumak için kalın dişli ahşap tarakları kullanın! Fotoğraf | Package Free Shop
Dalgalı veya Kıvırcık Saçlar

Kıvırcık ve dalgalı saçlarımızı taramaktan kaçınırız çünkü plastik kullanılarak üretilmiş tarakların halihazırda hacimli olan saçımızı daha da elektriklendirerek küçük bir canavar yaratabileceğinin zor yoldan öğrendik.

Ancak şampuan ve bakım ürünü kullanımını azaltarak daha minimal bir saç bakım rutinine sahip olduğumuz bu günlerde saç diplerinde oluşan sebum ve doğal yağları saça homojen bir şekilde yaymanın en etkili yolu tartışmasız saçlarımızı nazik bir şekilde taramak.

Biz bunun için kalın dişli ahşap tarakları tercih ediyoruz! Yıkamadan önce saçımızda oluşan dolanmaları açmak için ve saç derimizde biriken sebumu duşta daha rahat bir şekilde su ile temizleyebilmek için kalın ve aralıklı dişli ahşap tarağımızla kuru saçlarımızı tarıyoruz.

Bu iş için size Body Shop’un bu ahşap tarağını veya Tarko Lionnes isimli bu tarağı önerebiliriz… Ahşap tarağınız saçınızda biriken fazla yağı emerek gün geçtikçe daha kolay bir kullanıma sahip olacaktır.

Saçlarınıza olduğu kadar taraklarınıza da iyi davranmayı unutmayın, ömürlerini mümkün olduğunca uzatmak için onları bakım talimatlarına uygun olacak şekilde düzenli aralıklarla temizleyin!

Yorumlar (0)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

@2020 SOLH LIVING.TÜM HAKLARI SAKLIDIR.

Başa Dön