Okuduğum
Nuxe Bio Organic | Susuz Organik Cilt Bakımı

Nuxe Bio Organic | Susuz Organik Cilt Bakımı

nuxe

Nuxe Bio Organic, içeriğinden ambalajına sürdürülebilir bir yolculuğa daha çıktı! 2020 yılında sertifikalı organik kozmetik alanında önemli adımlar atan Nuxe, şimdi gücünü yeşil teknolojilerle birleştiriyor. Serinin tamamı doğal kaynaklı içeriklerle güçlü formüllere sahip ve Nuxe, ürünlerin hepsini doğaya dost bir yaklaşımla çok az su kullanarak üretmiş!

Temizleme Yağı ve Balm Deodorant’ın üretiminde bir damla bile su kullanılmazken Canlandırıcı Ultra Zengin Sabun ise çok az su içeren katı bir formda yaratılmış.

Active DNA Testleriyle Görüntülenen Genetik Takip Edilebilirliğe Sahip Aktif İçerikler

Marka, Nuxe Bio Organic serisindeki aktif içeriklerin her birini titiz bir seçim sürecinden geçirmiş ve bu süreçte içeriklerin hasat ve üretim koşulları, coğrafi kökenleri göz önünde bulundurulmuş. Nuxe; her bitkinin kendine özgü ve taklit edilemeyecek genetik imzasını botanik DNA araştırmalarıyla teşhis etmiş ve hasat kalitesini doğrulamış. Böylelikle içeriklerde kullanılan türlerden, onlarla eşleşen aktif moleküllerden emin olarak cilt bakımına etkilerini garanti etmeyi başarmış. Bu titiz çalışma sayesinde serideki ürünlerin üretiminde kullanılan ham maddelerin hasat ve üretim süreçlerinin etik değerlerle paralellik göstermesi ve tehdit altındaki türlerin koruması da sağlanmış!

Sorumlu Kaynaklar ve Vegan Formüller

Nuxe, Bio Organic ürünleri için tedarikçilerini özenle seçip onların doğayı korumaya yönelik taahhütlere sahip olmasını önemseyerek sürdürülebilir tedarik ağlarına ve yerel üretime öncelik vermiş. İçeriklerinde ise yeşil teknolojiler kullanarak elde edilen özütleri tercih etmiş.

Tüm bu süreçler kimyasal çözücüler içermeyen ve çevreyi kirleten atık miktarını sınırlayan yaklaşımlarla ilerlemiş.

Yazıyı okuyan veganların aklına “Peki ürünler hayvanlar üzerinde test ediliyor mu?” sorusunun geldiğinin farkındayım, cevap ise hayır! Tüm Bio Organic ürünleri vegan formüllere sahip ve veganlar için uygun. Formüller hayvan türevli bileşenler içermiyor ve Avrupa düzenlemelerine uygun olarak hiçbir ürün ve içerik hayvanlar üzerinde test edilmiyor! Tüm bunlar The Vegan Society tarafından onaylanmış…

Sertifikalı Organik Cilt Bakımı

Nuxe Bio Organic cilt bakım ürünleri Fransa’da geliştirilmiş ve ürünler son derece zor koşullarda elde edilen (Cosmebio Şartnamesi) Ecocert organik sertifikasına sahip! Ürünlerde %99 doğal kaynaklı içerikler bulunuyor ve şartname için sadece %20 organik içerik yeterliyken Nuxe Bio Organic ürünleri %66’dan fazla organik içerik barındırıyor. Üstelik tüm dokular ve kokular yüksek duyusallıktan ödün vermeden %100 botanik yağlardan ve %100 doğal kökenli içeriklerden elde edilmiş. Ürünler portakal çiçeği kokusuyla ve iyi hissettiren dokularıyla öne çıkıyor.

Fotoğraf | Nuxe
Ekolojik Tasarımlı Paketleme

Nuxe Bio Organic ürünleri, Fransa’da ekolojik standartlara göre üretim yapan Ecocert uyumlu fabrikalarda üretilmiş. Ürünlerin ambalajları için ise mümkün olduğunca geri dönüştürülmüş malzemeler kullanılmış: 50 ml’lik kavanozlar için %90 geri dönüştürülmüş cam, 30 ml/100 ml’lik şişeler ve 15 ml’lik kavanozlar için %25 ila %30 geri dönüştürülmüş cam tercih edilmiş.

Peki Nuxe neden geri dönüştürülmüş cam kullanımını tercih etti? Çünkü geri dönüştürülmüş cam kullanımı fırınlarda daha düşük bir erime sıcaklığının kullanılmasını sağlıyor ve 50 ml’lik kavanozların üretimi, geleneksel bir cam kavanozun üretimine kıyasla iklim değişikliğinin etkisinde %30’luk bir azalma sağlıyor!

Biyoçözünürlük ve Geri Dönüşüm

Nuxe Bio Organic ürünleri doğada kolayca çözünüyor!

Doğal kökenli kozmetikte öncü bir marka olan Nuxe, doğaya saygı duyan formülleriyle bizim oldukça sevdiğimiz bir marka! Serinin şimdiden favorimiz olmaya aday yeni ürünlerini aşağıda paylaşıyoruz:

Göz At
loupe

Botanik Temizleme Yağı (Yüz ve Vücut) | Su içermeyen formül, çok yüksek konsantrede aspir yağı ve organik ayçiçeği çekirdeği yağı (%81,5) içeriyor. Aromatik portakal çiçeği kokusuyla zenginleşen yağ dokusu, su ile temas ettiğinde sütümsü bir yapıya dönüşüyor.

Aspir Çekirdeği Yağı (%100 Botanik Zengin Konsantre) | Nuxe, Rusya’da organik tarım metotları altında yetiştirilen bir aspir türünden elde edilmiş yağı kullanıyor ve soğuk sıkım tekniği sayesinde elde edilen tamamen saf yağ, aktif moleküller içeriyor.

Tazelik Veren Balm Deodorant 24 Saat Etkili & Hassas Ciltlere Özel Balm Deodorant 24 Saat Etkili | Balm deodorantlar pudramsı balsam dokusu ile parmak uçlarıyla koltuk altlarına uygulanıyor, cildi bir krem gibi pürüzsüzleştiriyor. Yumuşak ve kuru, iz bırakmayan bitişi ile bir nemlendiricinin yumuşaklığını hissettiriyor. Tüm cilt tipleri için uygun olan versiyonunda arındırıcı hindistan cevizi yağı, vanilya ve aromatik portakal çiçeği notalarını içeriyor; hassas ciltler için uygun olan versiyonunda ise yatıştırıcı tatlı badem yağı bulunuyor.

Botanik Pudra (Organik Mısır Nişastası) | Nuxe, Avrupa’da organik tarım metotlarıyla yetiştirilen bir mısır türü tercih ediyor. Mekanik yöntemlerle öğütülmüş mısırdan elde edilen pudra, koltuk altlarını yumuşak ve kuru tutuyor. Organik mısır nişastası, nemi doğal yollarla hapsediyor.

Katı Krem Sabunlar | Canlandırıcı Ultra-Zengin Sabun ile Nazik Ultra-Zengin Sabun; %99 doğal kaynaklı içeriklere ve %89 organik tarım yöntemlerinden elde edilen bileşenlere sahip. Fransa’nın Provence bölgesinde uzman bir sabun üreticisi tarafından botanik kaynaklı sabun bazı kullanılarak geleneksel yöntemlerle üretilen sabunlar, organik ketencik yağı ile zenginleştirilmiş. Canlandırıcı Ultra-Zengin Sabun portakal çiçeği notalarını aromatik tınılarla tamamlarken Nazik Ultra-Zengin Sabun portakal çiçeği ve vanilyanın rahatlatıcı harmonisiyle bütünleşiyor.

@2020 SOLH LIVING.TÜM HAKLARI SAKLIDIR.

Başa Dön