Okuduğum
Levi’s | Daha İyisini Al, Daha Uzun Süre Giy

Levi’s | Daha İyisini Al, Daha Uzun Süre Giy

Levi's

Levi’s, sürdürülebilirlik konusunda güçlü adımlar atmaya devam ediyor. Son on yıldır giyim sektöründeki tüketim krizi karşısında üretim, ham madde, su tüketimini azaltma, daha az enerji kullanma gibi adımlar atan marka; şimdi sürdürülebilirlik yatırımlarını daha da genişletiyor.

2020 yılında Amerika Birleşik Devletleri’nde SecondHand isimli ikinci el satış platformu açan Levi’s; “Even better the next time around (İkinci sefer daha iyi)” sloganıyla ikinci el pazarına giriş yapmış ve eski Levi’s ürünlerini getiren müşterilerine hediye çekleri vererek ürünleri yeni sahiplerine kavuşturmayı hedeflemişti.

Marka şimdi bilinçli tüketim, sürdürülebilir çözüm, uzun süre kullanım ve dayanıklılık hedefleriyle “Buy Better, Wear Longer (Daha iyisini al, daha uzun süre giy)” mottosunu oluşturuyor!

Moda üretim ve tüketiminin oldukça tehlikeli seviyelere ulaştığı günümüzde kendi üstüne düşeni yaparak ürünlerini dayanıklı ve uzun süre kullanılabilecek şekilde tasarlayan Levis, yeni sezonunun konsepti “Human Nature (İnsan Doğası)” ile insan, çevre ve doğa ekseninde doğru seçimler yapmaya teşvik ediyor.

Tüketim talep ve isteklerinin büyük bir kısmına uzun süre kullanmaya uygun olmayan ürünlerin sebep olduğunu düşünürsek, Levis’ın yıllar boyunca giyebileceğimiz ürünleri için oldukça heyecanlanıyoruz!

“Daha İyi Kıyafetler, Daha İyi Tercihler, Daha İyi Bir Gezegen”

Üretim tercihlerinde bu mottoyla adım atan Levi’s, ham maddeden son adıma kadar düşünceli bir yaklaşım benimsiyor. Organik Pamuk ve Pamuklu Kenevir gibi materyallere yatırım yapan Levi’s; karbon ayak izini azaltmak ve daha çevre dostu bir giyim endüstrisi yaratmak için iklim ve su hareketlerini yönetiyor; Levi’s® WellThread ve Water < Less® gibi teknolojileri ve üretim teknikleri ile daha az kaynağa ihtiyaç duyuyor ve daha az atık üretiyor.

Örneğin, tüm Levi Strauss & Co. ürünlerinin %76’sı ve tüm Levi’s® alt grup ürünleri ile Trucker Ceketlerinin %70’i artık bir dizi bitirme tekniği ve atık suların geri dönüştürülmesiyle inşa edilmiş Water<Less® teknolojisi kullanılarak üretiliyor. 4 milyar litreden fazla su tasarrufu sağlayan ve piyasaya sürüldüklerinden bu yana yaklaşık 10 milyar litre suyun geri dönüştürülmesiyle sonuçlanan bu eşsiz sistem, Levis’ın sürdürülebilirlik politikasıyla uyum içinde!

levi's

Üstelik Levi’s tüm bu uygulamaları giyim endüstrisinde su tasarrufu sağlamak ve karbon ayak izini azaltmak gibi değişimleri benimsetmek için açık kaynak olarak paylaşıyor.

Göz At
hediye

Buy Better, Wear Longer (Daha iyisini al, daha uzun süre giy)” mottosuyla üretilen Levi’s ürünleri, dayanıklılığın ve eskidikçe güzelleşen kullanımların açık yansıması.

Eğer bir Levi’s jean pantolonunuz veya Trucker’ınızın tamire ihtiyacı olursa; dikiş, yama ve hatta yeni bir şeye dönüştürülmek üzere bir Levi’s Talior Shop’a götürebilirsiniz. Gündelik kullanımın ötesine geçen dayanıklılık anlayışı ile ürünlerinizin yıllarca sizle kalabildiği gibi isterseniz başkalarıyla paylaşarak “İkinci sefer daha iyi” olduğunu kanıtlayabilirsiniz!

2021 Sonbahar/Kış koleksiyonunda ise “Daha iyisini al, daha uzun süre giy” anlayışını benimseyerek müşterilerini daha sürdürülebilir seçimler yapmaya davet eden Levi’s;

  • 2011 yılında hayata geçirdiği Water < Less® teknolojisi ile 4.2 milyar litre su tasarruf etti,
  • 9.6 milyar litre suyu geri dönüştürdü ya da yeniden kullandı,
  • Kullandığı pamukların %75’i sürdürülebilir kaynaklardan geliyor ve Levi’s ürünlerinin üretildiği fabrikaların %65’inde işçi refahını yükselten “Worker Wellbeing” programları uyguluyor.

Merhametli yeni dünyaya hoş geldiniz!

@2020 SOLH LIVING.TÜM HAKLARI SAKLIDIR.

Başa Dön