Okuduğum
2 Malzeme ile Saç Jölesi Yapımı

2 Malzeme ile Saç Jölesi Yapımı

Saç jölesini evde yapmanın imkansız olduğuna mı inanıyorsunuz?

Bu tarifi denedikten sonra bir daha jöle satın almayacağınıza neredeyse eminiz! Sadece iki malzeme ile evde kendi saç jölenizi hazırlayarak yazın saçlarınızı doğal içeriklerle şekillendirebilirsiniz. Malzemeleri açıklıyoruz; keten tohumu ve su!

Malzemeler

4 kaşık keten tohumu (tercihen öğütülmemiş)

2,5 bardak su

Birkaç damla lavanta yağı (isteğe bağlı)

Aloe Vera Jeli (isteğe bağlı)

Yapılışı

4 kaşık keten tohumunu bir tencereye dökün.

Keten tohumlarının üstüne 2,5 bardak su ekleyin.

Karışımı yumurta akı kıvamına gelene kadar kısık ateşte karışıtırarak pişirin (yaklaşık 10 dakika) ve soğumaya alın.

Evde aloe vera bitkisi yetiştiriyorsanız, bitkinin kestiğiniz kalın bir dalını ortadan ikiye kesin ve bıçak yardımı ile içindeki jel kısmı ayırın.

Göz At
Saç bakımı

Soğuttuğunuz keten tohumu su karşımını süzgeç, tülbent veya naylon çorap yardımı ile süzün. (Bu işlemi yaparken oluşan yumurta akı kıvamındaki sıvıyı tohumlardan tamamen ayırdığınıza emin olun. )

Süzdüğünüz jelin içerisine birkaç damla lavanta yağı ekleyebilirsiniz. Bu hem jölenize hoş bir koku verecek hem de anti-inflamatuvar ve anti-bakteriyel özellikleri ile saç derinize bakım yaparak saçlarınızın güçlenmesini ve uzamasını destekleyecektir.

Son olarak jölenize aloe-vera bitkinizden aldığınız jeli ekleyerek, aloe-vera’nın nemlendirici özelliklerinden de yaralanabilirsiniz!

Sonuç; parlak, şekilli saçlar ve belirgin bukleler!

Evde çok az malzeme ile yaratılan bu jölenin saçı tutuş gücüne hayran kaldık diyebiliriz, yaz aylarında ıslak saçları seviyorsanız bu jöleyi uygulayarak istediğiniz görünüme ulaşabileceğinize eminiz. (çünkü denedik)

Jölenizi ağzı kapalı bir kaba aktarıp 3 hafta boyunca buzdolabında saklamanız mümkün. Tarifi denemenizi şiddetle öneriyoruz çünkü hem siz, hem saçlarınız hem de dünya buna değer!

@2020 SOLH LIVING.TÜM HAKLARI SAKLIDIR.

Başa Dön