Okuduğum
Pleasing | Harry Styles’dan Cinsiyetsiz ve Vegan Güzellik Markası

Pleasing | Harry Styles’dan Cinsiyetsiz ve Vegan Güzellik Markası

harry styles

Ünlüler dünyasını baştan aşağı saran bir akım var ki o da güzellik markası çıkarmak! Son dönemlerde Ariana Grande, Ellen Degeneres, Selena Gomez, Kylie Jenner ve daha birçok ismin kendi güzellik markalarını çıkardıklarını duyduk. Şimdi de sıra Harry Styles’da. Styles güzellik dünyasına ilk adımını Pleasing adındaki vegan, cinsiyet-nötr, glutensiz ve cruelty free markasıyla attı.

Marka şimdilik sadece yüz serumları ve oje çeşitlerine yer veriyor ancak markanın yaptığı açıklamalara göre bu daha sadece bir başlangıç. Ürün skalasının zamanla daha da genişlemesi bekleniyor.

Fiyatlara gelecek olursak Türk Stylerslara biraz üzücü bir haberimiz var! Dolar kurunun artışını göz önüne alırsak bize birazcık pahalıya geliyor hatta her geçen gün daha da artabilir gibi.

Fiyatlar TL bazında şu şekilde:

Vegan Güzellik

Markanın üreticisi 2013 senesinden beri PETA tarafından onaylı. Bu da demek oluyor ki marka üretimlerinde herhangi bir hayvansal madde kullanmıyor ve hayvanlara zarar vermiyor. Vegan içerikli güzellik ürünlerindeki artışı hatta ünlü isimlerin vegan ürünleri desteklemelerini görmek her ne kadar insanı rahatlatlatsa da tüketimdeki devamlı artış oldukça endişe verici.

Styles’ın bir vegan olup olmadığı henüz net olmasa da geçtiğimiz sene kendisi et yemediğini açıklamıştı. 

Harry Styles
Harry Styles katıldığı davet ve çekimlerde tarzıyla toksik masküliniteye meydan okuyor!
Güzellik Kavramına Yeni Bir Bakış

Harry Styles tarzıyla adından çokça söz ettiren isimlerden. Kendini herhangi bir kalıba sokmuyor. Medyada kendisininin birbirinden farklı imajlarını görmek mümkün. Bazen oldukça feminenken bazen daha maskulen seçimler yapabiliyor.

Şarkıcı, insanların başkalarının ne düşündüğünü düşünmeden istedikleri gibi giyinmeleri gerektiğini açıkça vurguluyor.

Medyada Harry Styles’ın ojeli ellerine mutlaka rastlamışsınızdır. Adeta toksik masküliniteye meydan okuyor diyebilir miyiz?

Markasının arkasındaki fikri ise şu şekilde açıklıyor:

“Pleasing’in güzellik ürünleri yapacağını karar verdiğimizde kendimin de kullanabileceği bir şey olmasını istedim. İnsanları maskeleyecek ürünler yaratmak istemedim, onları daha da ortaya çıkarmak ve onlara kendilerini güzel hissettirmek istedim.”

Pleasing insanları belli bir kalıba sokan markalardan değil! Cinsiyetçi kalıpları yıkan cinsiyet-nötr bir marka olarak tüm insanlara hitap ediyor. 

Güzel olmanın veya güzel hissetmenin güzel görünmekle ilgili olduğunu düşünmüyorum. İnsanlar mutlu ve parlarken ışınlar yayıyorlar. Ve ürünlerin yaptığını düşündüğüm şey bu, güzel hissetmene yardımcı oluyor.

Göz At
vegan yemek

Harry Styles

27 yaşındaki şarkıcı yaptığı yenilikçi söylemlerle güzellik standartlarını değiştireceğe benziyor.

Doğa-Dostu Ambalaj

Endişelerimizden birine cevaben “Dünyaya daha fazla ürün getirdiğimizin tamamen farkındayız, bu yüzden eğer bunu yapacaksak doğru şekilde yapmalıyız.” diyen Styles bu görüşünü markasına da entegre etmiş.

Pleasing ürün ambalajları kullanılmış plastiklerden, etiketleri ise kompost edilebilen kağıtlardan üretilmiş ve bio-kaynaklı mürekkepler kullanılarak tasarlanmış.

Diğer yandan ojeleri ise “12-free” -12siz- yani formaldehit, paraben ve sülfat gibi zararlı içerikleri barındırmıyor. Markanın sağlık konusuna da dikkat etmesi ve çoğu oje içeriğinde bulunan toksik maddeleri kullanmaması bizim için oldukça değerli. Ojenin bize ve çevremize verebileceği zararlara daha yakından bakmak isterseniz “Oje Kullanımı Sürdürülebilir Mi”  adlı yazımıza göz atmanızı öneririz! Belki gözden kaçırdığınız bir şeyler vardır.

Pleasing‘in ürünleri şu anlık ön siparişe açık ama marka asıl açılışını 29 Kasım’da yapacak.

Yorumlar (0)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

@2020 SOLH LIVING.TÜM HAKLARI SAKLIDIR.

Başa Dön