Okuduğum
Dünya Günü | 6 Yerli ve Doğal Kozmetik Markası

Dünya Günü | 6 Yerli ve Doğal Kozmetik Markası

doğal kozmetik

Bakın rutinlerimizi sadeleştirip daha basit ve hafif bir hayat geçerken en büyük yardımcımız kuşkusuz yerli üretim yapan doğal kozmetik markaları!

Büyük kozmetik marketi zincirlerinde doğal, hayvanlar üzerinde test edilmeden temiz içeriklerle üretilmiş bakım ürünleri ararken plastik şişelerin üzerine basılmış fair trade, cruelty free ve vegan logolarına güvenemiyor; üretim süreçlerinin dünyaya nasıl etki ettiğinden emin olmadığınız dev markalardan artık alışveriş yapmak istemiyorsanız sizin için derlediğimiz yerli ve doğal üretim yapan kozmetik markalarına göz atın.

Bu Dünya Günü ve onu takip eden her gün vücudunuza sevgi gösterirken Dünya’ya da sevgi gösterin, yüzünüzü yıkadığınız sabun sulara karışıp denizleri öldürmesin, bakım ürünlerinizin paketleri çöplükler yerine kompost kutunuzda yolculukları tamamlasın ve satın aldığınız ürünlerin içeriklerini üretenden öğrenebilme şansınız olsun!

Otama Kırkpınar’ın ürünleri kullanılmış cam şişe ve kavanozlarda plastiksiz bir şekilde kargolanıyor. Fotoğraf | Otama Kırkpınar via Instagram
Otama Kırkpınar

Plastiksiz ve doğal kozmetik akımına en çok ilham veren girişimlerden biri olan Otama Kırkpınar’ın arkasında kadınların gücü var!

Doğal ve yerel içerikler kullanılarak formüle edilen tüm ürünler markanın büyük kozmetik şirketlerinin donanımını aratmayacak küçük atölyesinde güvenle üretiliyor; büyük şirketlerden farkı ise bu atölyenin Dünya’ya iyi davranması.

Markanın kurucusu Merve Hanım ürünlerini şişelemek için çevre köy ve yerleşimlerden toplanmış kullanılmış kavanoz ve şişeleri kullanıyor, internetten sipariş edilen ürünleri kullanılmış karton kutuların içerisinde plastiksiz bir şekilde kargoluyor, atölyede kullanılan hammaddelerin posaları bile başka bakım ürünleri oluşturmak için değerlendiriliyor…

Temiz içerikli, yerel ve güvenilir bir doğal kozmetik markası arıyorsanız Otama Kırkpınar’ın Instagram hesabına göz atın deriz!

Sabun ile ilgili her şey
Soapy Co.’nun kaliteli içerikleri size ne kadar iyi davranıyorsa siz de onlara o kadar iyi davranın! Fotoğraf | Soapy Co. via Instagram
Soapy Co.

Lüks yeşil de olur!

Lüks tüketimin dünyaya zarar vermek zorunda olduğu algısıyla savaşan Soapy Co.’nun tüm ürünlerine bayılıyoruz!

Markanın Instagram’ında yer alan “luxury skincare” tanımı sizi aldatmasın ürünler hiç de pahalı değil, tek yapmanız gereken Soapy Co. ürünlerine hak ettikleri değeri verip iyi davranarak ömürlerini mümkün olduğunca uzatmak; bu durum aslında satın aldığımız ucuz kozmetiklerin yapımında kullanılan maddeleri ne kadar bilinçsizce tükettiğimizin de bir hatırlatıcısı…

Unutmayın “ucuz” olduğu için satın aldığımız her şeyin gerçek bedelini bir yerlerde birileri mutlaka ödüyor.

Daha keyifli konulara gelecek olursak Soapy Co.’nun vegan içerikli vücut sabunlarının doğal kokularına, besleyici yağlarla dolu içeriklerine ve cildimizi nazikçe temizlemelerine bayılıyoruz. Canlandırıcı etkili lavanta ve sıkılaştırıcı etkili mango yağlı sabunlar ise favorimiz!

Marka ile tanışmak için hemen şimdi Soapy Co. Instagram hesabını ziyaret edebilir, üretim süreçleri ile ilgili bilgi almak için ise ekibe mesaj atabilirsiniz; sanırız bu süper market raflarından satın aldığınız bir ürünün size asla veremeyeceği bir servis!

Doğal bakım
Sakız Natural Care’in birçok farklı ürün kategorisi olmamasının bir nedeni var; minimal ve mükemmel formüller oluşturmak. Fotoğraf | Sakız Natural Care via Instagram
Sakız Natural Care

Sakız Natural Care’i sizlere önermekten asla sıkılmayacağız…

Sınırlı sayıda ürün kategorisine sahip markanın kurucusu Metin Sakız’ın bu tercihi yapmasının bir sebebi var; minimal ve mükemmel ürünler üretmek!

Sakız Natural Care’in katı şampuan ve saç kremleri plastiksiz ambalajda size ulaşmadan önce özenle formüle edilmiş bir yöntem ile üretiliyor, hayvanlar üzerinde tabii ki test edilmiyor ve bitkisel içeriklerden oluşuyor.

Sonuç; sağlıklı, parlak, hafif, doğal saçlar ve kirlenmemiş sular. Aynı Soapy Co. Ürünlerinde olduğu gibi Sakız Natural Care’in muhteşem ürünlerine onların size ve doğaya gösterdikleri özenle yaklaşırsanız yüzlerce defa saçlarınıza bakım yapmalarını sağlayabilirsiniz. (Küçük bir sır: Sakız Natural Care Mastic Roller ve Mastic Cube kullanan bir Solh Living editörü yaklaşık bir yıldır aynı ürünleri kullanıyor. Kesin bilgi, yayalım.)

Markayla tanışmak için daha fazla beklemeyin, bu link’e tıklayarak resmi Instagram hesaplarını ziyaret edin; sorularınızı DM’den ekip ile paylaşın!

doğal bakım
Solh Living ailesinin en doğal üyesi Damla, Mai Skin Food markası ile ayurvedik zihin-beden tipimize uygun içeriklere göre sabun seçimi yapmamıza yardımcı oluyor. Fotoğraf | Mai Skin Food via Instagram
Mai Skin Food

Evet o artık bizden biri!

Mai Skin Food’un kurucusu Damla Özaltın’ın yazılarını artık web sitemizden takip edebilirsiniz. Tam bir özgür ruh olan Damla Ayurvedik yaşam biçimini hayatınıza entegre etmenize yardımcı olacak yazı dizileri ile ekibimizin en sevilen içerik sağlayıcılarından biri…

Ayurvedik Dosha’nıza göre seçebileceğiniz -Ayurvedik Dosha’nızı belirlemek için bu link’e tıklayarak Damla’nın “Ayurveda İlkelerine Göre Dosha’nı Keşfet!” isimli yazısındaki anketi çözebilirsiniz- sabun ve bakım ürünleri cilt sorunlarınızla savaşmanızda size yardımcı olacak, vücudunuzu besleyerek güçlendirecek.

Göz At
saç toplama stilleri

Ürünlerle ilgili sorularınızı Instagram üzerinden Damla ve ekibi ile paylaşabilir, sizin için en doğru ürünleri tavsiye etmelerine yardımcı olabilirsiniz!

Abtira ile deniz ve kır kokularını bakım rutininize dahil edin! Fotoğraf | Abtira via Instagram
Abtira

İzmir’in rüzgarı, Ege’nin mavisi, derin bir nefes…

Bu saydıklarımızın hepsi Abtira’nın cam şişelere özenle doldurulmuş doğal bakım ürünlerinde saklı.

Doğadaki malzemelerin şifalı özellikleri kullanılarak geliştirilen Abtira formülleri sentetik renklendiriciler veya parfümler içermiyor. Sadece siz, cildiniz ve doğa.

Bize de tek gereken bu değil mi? Markayla -eğer hala tanışmadıysanız- tanışmak ve Abtira’nın esintili dünyasını bakım rutininizin bir parçası haline getirmek için bu link’e tıklayarak Instagram hesaplarını ziyaret edebilirsiniz!

Dünya Günü ve sonrasında bakım rutininizin denizlerin canlılığına zarar vermesini engellemenize yardımcı olacak yerli ve temiz kozmetik üreticilerini sizin için derledik!
Lonjevite’nin minimal ve cinsiyetsiz paket tasarımına bayıldık! Fotoğraf | Lonjevite via Instagram
Lonjevite

Tüm insanlar için organik cilt bakımı.

Biri eczacı biri tasarımcı iki genç kadının sürdürülebilir ve yerel girişimi Lonjevite’nin sloganı bu. Markanın yalın tasarım çizgisine, sosyal medya hesaplarında ve web sitesinde kullanılan minimal fotoğraflara bakıp bunun Stockholm menşeeli nordik bir bakım markası olduğunu düşünmeyin!

Lonjevite ürünleri markaya ait atölyede, tam da burada, İstanbul’da üretiliyor…

Hem çevreye hem de cildimize iyi gelecek içerikleri bütünsel bir yaklaşımla formüle eden markanın ürünleri tabii ki vegan! Ayrıca markanın cinsiyetsiz siyah ürün pakedi tasarımına bayıldık, birçok kozmetik ürünün kadın ve erkek arasında ayrımcılık yapan cinsiyetçi pazarlama tutumuna karşılık bu yerli markanın daha çok ürün satmak için bu yöntemi seçmemesi son derece etkileyici.

Lonjevite ile tanışıp kendinizi Instagram hesaplarında kaybetmek için bu link’e tıklayabilirsiniz!

Yorumlar (2)
  • Bunların içerisinde ambalaj ve kolisini dahi kendi üreten Ersağ markasının olmaması gerçekten çok üzücü. İsmi bile Türk olan (Erken Sağlık) bir firmaya vermemeniz 😔

Leave a Reply

Your email address will not be published.

@2020 SOLH LIVING.TÜM HAKLARI SAKLIDIR.

Başa Dön