Okuduğum
Dolce & Gabbana Kürke Hayır Dedi!

Dolce & Gabbana Kürke Hayır Dedi!

dolce & gabbana

Modanın tarihi yeniden yazılıyor! Lüks moda markalarının gözdesi; zenginliğin, ihtişamın adeta bir sembolü hâline getirilmiş olan hayvan kürkü kullanımı markalar tarafından artık sonlanıyor.

Bu hafta kürkü bırakanlar listesine bir isim daha eklendi! Gucci, Valentino, Versace ve Michael Kors gibi ünlü moda markalarından sonra, şimdi de sıra Dolce & Gabbana’da!

Geçtiğimiz pazartesi hayvan kürkü kullanımını bırakacağını açıklayan Dolce & Gabbana, aynı zamanda sonraki koleksiyonlarında gerçek kürk yerine sürdürülebilir bir “eko-kürk“e yer vereceğini de duyurdu.

Marka yeni kullanacağı sahte kürkün hangi materyallerden yapılacağını belirtmese de Fur Free Alliance‘ın (50’den fazla hayvan koruma kuruluşundan oluşan uluslararası koalisyon) kurallarına uyacağını açıkladı.

Dolce & Gabbana hayvan kürkü kullanımını kabul etmeyen daha sürdürülebilir bir gelecek için çalışıyor. Bu, tüm moda endüstrisinin desteklemesi gereken önemli bir sosyal sorumluluk rolü…

Göz At
stella mccartney

Fedel Usai, Dolce & Gabbana marka iletişim ve pazarlama sorumlusu

Solh Living ekibi olarak bu sözlere kesinlikle katılıyoruz! Hepimizin aldığımız ürünler üzerinde sorumluluğu bulunuyor. Fakat hayvan kürkü kullanımının hâlâ var olduğu moda endüstrisinin sorumluluğu en başta geliyor.

Umarız moda sektörünün tamamı ve bu sektördeki kişiler, Fedel Usai’nin sözlerine kulak verir ve bu harekete katılır. Bu kararın moda endüstrisinde ses getirmesini ve en azından insanları kürk giyme fikrinden biraz da olsa uzaklaştırmasını diliyoruz!

@2020 SOLH LIVING.TÜM HAKLARI SAKLIDIR.

Başa Dön