Okuduğum
Dockers®’la Bir Su Filtresi De Sizden: Waves For Water Challenge!

Dockers®’la Bir Su Filtresi De Sizden: Waves For Water Challenge!

Dockers temiz suya ulaşım için meydan okuyor

Sürdürülebilirlik projelerinin baş aktörlerinden Dockers® bu kez yürüttüğü projenin içine biraz da eğlence katarak 22 Mart Dünya Su Günü’nde Waves For Water Challenge’ını başlattı.

Dockers® bu farkındalık projesi için sizleri bir bardak suyu 360 derece çevirerek arkadaşlarınıza meydan okuduğunuz videoyu Instagram’da @DockersEurope ve #DockersW4W etiketi ile yayınlamaya davet ediyor. Üstelik paylaşım yapan her bir kişi adına dünyanın çeşitli yerlerindeki topluluklara temiz içme suyu sağlamak amacıyla çalışmalar yapan Waves For Water’e bir su filtresi bağışlayacak. Ünlü giyim markası, bu kampanyanın sonunda Waves For Water’e tam 500 su filtresi bağışlamayı hedefliyor.

Bardağı 360 derece çevirterek küreselliğe atıfta bulunan Dockers®, bu meydan okuma ile dünya üzerinde yaşayan her insanın temiz içme suyuna erişim hakkının altını çizerek farkındalık yaratmayı amaçlıyor.

İnsanların doğaya karşı farkındalığını arttırmayı ve çevreye duyarsız kitle davranışlarını değiştirmeyi amaçlayan Ocean52’nin kurucu ortaklarından olan Basklı sörfçü Kepa Acero, Dockers®’in bu projedeki partnerlerinden biri!

Dockers®‘a Waves for Water Challenge’ı dünyaya duyurmak için destek olan isim sörfçü Kepa Acero! Fotoğraf | Dockers®

Doğa ve yerel halkla temas halinde olmaktan büyük zevk alan Acero’nun hikayesi, bir gün sırt çantasını ve sörf tahtasını alarak Namibya’ya gitmesiyle başlıyor. “Kuzeyde, bir kabileye mensup bir aileyle yaşadım ve onların yaşam tarzını benimsedim.” sözleriyle macerasını aktaran sörfçü, bu deneyiminden sonra seyahat etmeyi hiç bırakmamış!

Jon Rose ve Dockers®, Waves For Water kampanyası için iş birliği amacıyla Kepa Acero’yla görüştüğünde, Acero tereddütsüz bir şekilde iş birliği teklifini kabul etmiş. Dockers® bu macerayı, Kepa’nın sörf görüntüleri, seyahatlerinin benzersiz çekimleri ve Jon Rose ile Dockers®’in teklifini kabul ettiği anları bu ilham verici videoda derleyerek takipçileriyle paylaştı.

Dev projeye ülkemizden destek verecek isim ise Mellow Sri Lanka’nın kurucusu, girişimci ve sörfçü Deniz Toprak. Fotoğraf | Dockers®

Bu girişimin Türkiye temsilcisi ise ziyaretçilerine doğayla iç içe olma imkanı tanıyan Mellow Sri Lanka ve Mellow Turkey Hostels’in kurucusu, girişimci ve sörfçü Deniz Toprak!

Göz At
H&M İkinci El Pazarı

22 Mart itibariyle Kepa, sörfçüleri Dockers® Waves For Water Challenge’ye katılmaya teşvik etmeye başladı. Deniz Toprak gibi farklı ülkelerden alanında önde gelen isimlerin destekleri ise girişim için daha fazla farkındalık yaratmaya yardımcı olacak. Bu projede Dockers®’in partneri olan isimler, takipçilerinden Instagram gönderilerine #DockersW4W yazarak arkadaşlarına meydan okumalarını isteyecekler. Bunu yaparken de su tasarrufu gözetilerek Water <Less® teknikleriyle üretilmiş olan bir Dockers® Heritage Chino giyiyor olacaklar.

UNESCO’nun hazırladığı Dünya Su Raporuna göre 2,1 milyar insanın temiz su kaynaklarına düzenli erişimi yok. Bu durum, dünyadaki milyonlarca ailenin gönül rahatlığıyla su içemediği, temiz su kullanarak yemek yapamadığı ve yıkanamadığı anlamına geliyor! Bu nedenle, dünyanın her köşesindeki insanlar için içilebilir su ve sanitasyon sağlanması için ayrımcılık yapmadan çeşitli projelerle farkındalık yaratmaya çalışan Dockers®’i kutluyoruz!

Yardıma ihtiyacı olan topluluklara karşı sorumluluk bilinciyle hareket ederek daha eşit, barışçıl ve sürdürülebilir bir dünya inşa etmemiz mümkün! Siz de hiç bilmediğiniz bir yerde, hiç tanımadığınız insanların temiz suya erişebilme hakkını savunuyorsanız, elinize bir bardak su alıp 360 derece döndürerek Waves For Water Challenge’ye destek olabilirsiniz!

Yorumlar (0)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

@2020 SOLH LIVING.TÜM HAKLARI SAKLIDIR.

Başa Dön