Okuduğum
Disneyland Vegan Seçeneklere Yer Açıyor

Disneyland Vegan Seçeneklere Yer Açıyor

vegan

Sihrin başladığı o büyülü yer Disneyland, veganlara kucak açıyor!

Veganların ve bitkisel bazlı beslenen kişilerin bildiği üzere, dışarıda vegan yemek alternatifleri bulmak çoğu zaman zorlayıcı olabiliyor. Hatta bu durum, önden planlamalar yapmayı bile gerektirebiliyor. Neyse ki geçtiğimiz senelerde o alıştığımız geleneksel beslenme şekline olan bağlılık azalmaya ve restoranlar başta olmak üzere birçok mekanda vegan opsiyonlar artmaya başladı!

Ne mutlu ki Disneyland de bu listeye eklenmiş oldu. 

2019’da Disneyland, Disneyland’de bulunan tüm resort ve restoranların menüsünde en az bir bitkisel bazlı seçenek bulunması kararını almıştı. Bu sene itibarıyla da o kararı yerine getirmiş oldu. Yani artık Disneyland’de bulunan her yemek yerinde bitkisel bazlı bir seçenek bulunabilecek. Böylece çocuklar gibi eğlenirken kafaya takılan o “Ne yiyeceğim?” derdi de çözülmüş oldu!

Göz At
Tokyo 2020

Öyle ki farklı parklarda bulunan vegan seçenekleri belirten bir site bile bulunuyor. İncelemek isterseniz buraya tıklayarak siteye göz atabilirsiniz.

Eğer yolunuz düşerse Hollywood Studios’da bulunan ABC Commissary’de bir vegan burger veya Epcot’da bir jumbo pretzel yiyebilirsiniz. Vegan Disneyland dünyasına hoş geldiniz!

@2020 SOLH LIVING.TÜM HAKLARI SAKLIDIR.

Başa Dön