Okuduğum
Burger King İlk %100 Vejetaryen Şubesini Açtı

Burger King İlk %100 Vejetaryen Şubesini Açtı

Burger king

Burger King, “Vurger King” adıyla Madrid’de ilk %100 vejetaryen restoranını açtı.

Burger King sürdürülebilir değişiklikler yapmaya başladı derken şimdi fast-food dünyasına yön verebilecek bir adıma daha imza attı.

Burger King İspanya’nın Twitter hesabı, büyük haberi profil fotoğrafını değiştirerek verdi. Yenilenen profil fotoğrafında Vurger King logosuna yer veren Burger King, İspanya takipçilerini küçük çaplı bir şaşkınlığa uğrattı. Takipçiler bir yazım hatası olabileceğini düşünerek hesabı yorum bombardımanına tuttu. Fakat kısa süre sonra Burger King İspanya’nın bir tweet atarak takipçilerini Madrid’deki %100 vejetaryen şubelerine davet etmesiyle durum açıklığa kavuşmuş oldu.

Vurger King

Madrid’in popüler caddelerinden biri olan Paseo el Prado Caddesi üzerinde yer alan Vurger King, tüketicilerine %100 bitkisel lezzetler sunmak için hazır!

Yeni menüsünde ise adeta yok yok! Vurger King’in yeni menüsü, Burger King ve The Vegetarian Butcher –2018 senesinde Unilever’ın bünyesine aldığı Hollandalı bir vejetaryen ve vegan bir et markası– iş birliğiyle hazırlandı. Bitkisel bazlı Whopper, vegan nuggetlar, Chicken Royale sandviçinin bitkisel versiyonu Long Vegetal; menüde bulunan lezzetlerden sadece birkaçı…

Burger King’in Madrid’deki bu yeni girişimi bir pop-up restoran olarak tasarlanmış. Yani ne yazık ki şimdilik kalıcı değil. Bir ay boyunca servis verecek şubede vejetaryen lezzetler tüketiciyle buluşturulup gelen talep ölçülecek.

Hatırlarsanız Burger King geçtiğimiz Haziran ayında Almanya Köln’de de aynı konsepti kısa bir süreliğine uygulamış ve oldukça başarılı geri bildirimler almıştı.

Bitkisel beslenen popülasyondaki artışı göz önüne alırsak, birkaç seneye dünyanın farklı yerlerinde Vurger King‘ler görme ihtimalimiz oldukça yüksek!

Göz At
Pakistan 10 milyar ağaçla nefes alacak

Burger King’in Sürdürülebilirlik Yolculuğu

Son senelerde Burger King’in yaptığı değişiklikler ve aldığı kararlarla sık sık haberlere konu olduğunu fark etmişsinizdir. 

Gelin şimdi fast-food devinin son senelerde nasıl değişiklikler yapmış olduğuna birlikte bir göz atalım!

2019
  • İlk kez bitkisel bazlı bir burgeri menüsüne ekledi. Impossible Whooper, ABD’de 7.000’in üzerinde Burger King şubesinde ulaşılabilir hâle geldi.
  • Çocuk menüleriyle beraber gelen, doğada çözünmesi mümkün olmayan plastik oyuncaklar kaldırıldı. BK sadece bununla da kalmadı, “The Meltdown” adında bir kampanya başlatarak müşterilerini evlerinde bulunan ve sonu çöpte bitmeye mahkum olan plastik oyuncakları kendilerine en yakın Burger King şubesine getirerek bağışlamaya çağırdı. Böylece oyuncakları geri dönüştürme imkânı sağlanarak günlük hayatta kullanılabilecek objelere dönüştürdü. Bu şekilde Burger King, yılda 320 ton plastiğin çöp sahalarında birikmesine engel oldu.
2020
  • 2020 senesinde Burger King’in plant-based –bitki bazlı– burgeri dünyayı ele geçirdi. Artık Amerika, Çin, İngiltere, Kanada, Brezilya, Singapur, Meksika, Avustralya, Türkiye, İsviçre, Fransa ve daha birçok ülkenin menüsünde yer alıyor. Burger King’in klasikleşmiş Whopper burgerinin tıpa tıp benzerini plant-based olarak piyasaya sunduğu Plant-based Whopper, Türkiye’deki şubelerde de satışta ve size tam bir burger deneyimi yaşatıyor. Hayatından eti azaltmaya çalışanlar, bitkisel beslenenler veya daha sürdürülebilir seçimler yapmaya çalışanlar; size sesleniyoruz, artık Burger King’e gittiğinizde ne sipariş vereceğinizi biliyorsunuz! Not | Plant-based Whopper hayvansal gıdalarla beraber pişiriliyor dolayısıyla %100 vegan değil!
2021

Burger King küresel olarak 18.573 restorana sahip fast-food devlerinden. Bu yüzden de üretimden tüketime her adımı dünyada ses getirecek cinsten. İhtiyacımız olan şey aslında tam da bu! Büyük şirketlerin atacağı adımlarla iklim krizine karşı ortak mücadelemizde bir fark yaratabilmek…

Yorumlar (0)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

@2020 SOLH LIVING.TÜM HAKLARI SAKLIDIR.

Başa Dön