Okuduğum
Billie Eilish ve Vegan Çikolata

Billie Eilish ve Vegan Çikolata

billie eilish

Vegan şarkıcı Billie Eilish, adını “Happier Than Ever” isimli albümünden alan Happier Than Ever Vegan Sütlü Çikolata barlarını piyasaya sürdü! 12 yaşından beri vegan yaşamı benimseyen Billie’nin bu alandaki projeleri her geçen yıl daha fazla ses getiriyor.

Şimdiyse yeni albümünü tanıtmak için piyasaya tamamen vegan ve organik içerikli çikolatalar sürdü. İçeriğinde süt bulunmayan (ancak süt kullanılan bir tesiste yapılan) bu çikolataların içerisinde pirinç sütü tozu, kakao yağı, yer bademi tozu, ham şeker kamışı, fındık ezmesi, çikolata likörü, bourbon vanilya özü ve deniz tuzu bulunuyor. Tüm içerik %100 organik sertifikalı malzemelerden oluşturulmuş ve çikolataların “Rainforest Alliance” sertifikası da bulunuyor.

Ön siparişe sunulan bu vegan çikolataların gördüğü yoğun ilgiyi tahmin etmek hiç de zor olmasa gerek! Billie Eilish ilhamıyla ortaya çıkan bu çikolatalar birkaç saat içinde tamamen tükenmiş, gönderimler ise önümüzdeki ay başlayacak.

Çikolataların içeriğinde olduğu kadar paketlenmesinde de aynı özen gösterilmeye çalışılmış. Ürünlerin, vegan çikolatalarını deneyimlemeye can atan alıcılarına sürdürülebilir ham maddelerden yapılmış, kompost edilebilir ve doğaya zarar vermeyen folyoya sarılı olarak ulaşması planlanmış.

Billie Eilish’in bu şimdiden çok övülen vegan sütlü çikolatasının haberi, iklim kriziyle mücadele eden ve bitki bazlı beslenmeyi teşvik eden Support + Feed tarafından duyuruldu.

Billie Eilish gibi tüm dünyada ses getiren sanatçıların vegan ürünler piyasaya sürmesi bizce oldukça iyi bir haber! Böylelikle bitkisel bazlı beslenmenin gördüğü ilgi iyiden iyiye bir ivme kazanacağa ve vegan ürünler piyasasını oldukça hareketlendireceğe benziyor. Biz de bu sayede vegan ürünleri raflarda daha çok görme fırsatına sahip olacağız!

Göz At
Levi's

billie eilish
Billie Eilish’in Vegan Yaşam Tarzı

Henüz 19 yaşında olan şarkıcı, 12 yaşından beri vegan bir yaşamı benimsiyor. 2014 senesine kadar vejetaryen olan Billie, o yıl attığı kesin bir adımla vegan olmuş ve o günden beri veganlığın desteklenmesi ve hayvan hakları için pek çok şey yapmış. Pandemi boyunca, kâr amacı gütmeyen bir kuruluş olan Support + Feed’de sık sık gönüllü olmuş ve pandemiden etkilenen vegan restoranları desteklerken ihtiyaç sahiplerine bitkisel bazlı yemekler ulaştırılmasını sağlamış.

Met Gala’da, “kürk kullanımını kalıcı olarak bırakmaları” şartıyla Oscar de la Renta elbise giyeceğine söz veren Billie, bu sayede de lüks moda dünyasında oldukça önemli bir değişime imza atmıştı.

Billie Eilish en son gıda adaletsizliğini öne çıkaran They’re Trying To Kill Us isimli bir filmin baş yapımcısı oldu.

@2020 SOLH LIVING.TÜM HAKLARI SAKLIDIR.

Başa Dön