Okuduğum
Barselona | Eski Araçlarını Getirenlere Ücretsiz Toplu Taşıma

Barselona | Eski Araçlarını Getirenlere Ücretsiz Toplu Taşıma

barselona

Barselona şehri yöneticileri tarafından halka duyurulan bir karara göre, şehir sakinleri eski araçlarını getirmeleri karşılığında üç sene boyunca geçerli olacak bir toplu taşıma kartı elde edebilecek.

T-Verda –Yeşil Bilet- adındaki kart sayesinde vatandaşlar üç sene boyunca limitsiz toplu taşıma kullanma hakkına sahip olacak. Kart her sene otomatik olarak yenilecek ve herhangi bir ekstra ücret talebinde bulunulmayacak. Önemli bir husus daha var ki o da kart sahiplerinin kart geçerlilik süreci boyunca yeni bir araç satın almaması üzere anlaşma yapılması. Bu anlaşmayla yeni araçların trafiğe çıkması engellemek amaçlanıyor.

barselona

Yeni uygulamaya geçen bu kararla beraber Barselona şehri birkaç sorununa birden çözüm bulmuş olacak. Hava kirliliği azalacak, trafik yoğunluğu kontrol altına alınacak ve bunların sonucunda yerel halkın yaşam kalitesi yükselecek. Kısaca Barselona daha yaşanabilir bir yer hâline gelecek!

Göz At
sushi

2020’de yapılan bir araştırmaya göre, İspanya’nın trafik sıkışıklığına en yatkın şehri Barselona seçilmiş. Eminiz ki bu yeni kararla sıralama değişiklik gösterecektir. Hatta buna işaret eden bazı delillerimiz bile var! Şehirde şimdiden tam 12.000 araç yollardan çekilmiş. Bakalım gelecek aylarda şehri neler bekliyor? Heyecanlıyız…

Yorumlar (0)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

@2020 SOLH LIVING.TÜM HAKLARI SAKLIDIR.

Başa Dön