Okuduğum
12 Soruda Ne Kadar Çevre Dostu Olduğunu Keşfet!

12 Soruda Ne Kadar Çevre Dostu Olduğunu Keşfet!

Çevre dostu

Daha sürdürülebilir bir yaşama özlem duyuyorsun ama değişime nereden başlayacağını bilemiyor musun?

Paniklemene hiç gerek yok!

Modern dünyanın bitmek bilmeyen tüketim zincirinin içinde yetişen tüm bireyler gibi hepimiz bu yolculukta araştırarak, dinleyerek, deneyerek, başarısız olarak ve zaman zaman hayal kırıklığına uğrayarak kendi yolumuzu bulmaya çalışıyoruz…

Bugün işe 12 soruluk anketimizi çözerek başla, sürdürülebilirlik yolculuğunda nerede olduğunu ve Dünya’ya daha iyi davranabilmek için neler yapabileceğini öğren!

Ne kadar Çevre Dostusun?

Çevre dostu bir yaşam tarzı benimseyerek Dünya'nın korunmasına katkı sağlamak mı istiyorsun? Bu yolculuğun neresinde olduğunu öğrenmek için anketi çöz, rengini belirle!

1 / 12

Evinizde önce hangisi dolar?

2 / 12

Evinizde kompost yapıyor musunuz?

3 / 12

Buzdolabınızdaki yiyeceklerin ne kadarı çöpe gidiyor?

4 / 12

Evinizdeki beyaz ve elektronik eşyalar çevre dostu ayarlara sahip mi?

5 / 12

Şehir içinde ulaşımınızı nasıl sağlıyorsunuz?

6 / 12

Haftada kaç adet plastik torba kullanıyorsun?

7 / 12

Evinizde oluşan alüminyun, cam ve plastik atıkların ne kadarını geri dönüştürüyorsun?

8 / 12

Satın aldığınız gıdanın ne kadarı yerel üretim zincirlerinden geliyor?

9 / 12

Evinizi hangi malzemeler ile temizliyorsunuz?

10 / 12

Giyim alışverişlerimde...

11 / 12

Şehirler veya ülkeler arası seyahatlerinde hangi aracı kullanıyorsun?

12 / 12

Hayvansal et tüketiyor musunuz?

Skorunuz

çevre dostu
Çırak

Aramıza hoş geldin!

Sürdürülebilir bir yaşama doğru önünde uzun bir yol var, bu yolda emin adımlarla ilerleyeceğine eminiz… Daha fazla gecikmemek için işe hemen bugün atabileceğin ilk adımlarla ilgili bilgi almaya başlayarak koyul!

Hayatında hiç geri dönüşüm yapmadıysan ve kağıt geri dönüşüm kutusuna plastik filmle kaplı kağıt kahve bardaklarını atmanın iyi bir fikir olduğuna inanıyorsan bu link‘e tıklayarak hangi tek kullanımlık tüketim ürünlerinin geri dönüşüm kutularına atılmaması gerektiğini öğrenebilirsin.

Anketi çözdüğünden beri hayvansal et tüketmenin çevre dostu olmakla nasıl bir alakası olduğunu çözmeye çalışıyorsan işe bu link‘e tıklayarak başla ve vejetaryen diyetisyen Bilge Sever’in hayvansal gıdaların dünya ve iklim değişikliği üzerindeki etkilerini incelediği yazısına göz at!

Usta

Pandeminin etkisi ile değişen hayatın nedeniyle tüketim alışkanlıklarında değişiklikler yapmaya başladın, Dünya’ya iyi gelen her şeyin sana da iyi geldiğini keşfetmeye başladıkça daha sürdürülebilir bir yaşama doğru hızla ilerlemeye karar verdin ama apartman dairende nasıl kompost yapacağından hala tam olarak emin değilsin!

Artık geceleri çöpe organik atık atmamanın hafifliğiyle huzurlu bir şekilde uyumak istiyorsan bu link‘e tıklayarak kompost yapımının 3 farklı yolu ile ilgili bilgi alabilirsin.

Göz At
Nemlendirici el kremi

Henüz Dünya’ya etkileri üzerinde düşünmediğin bazı alışkanlıklarını gözden geçirerek daha sürdürülebilir tüketim seçimleri yapmak istiyorsan işe kahve bağımlılığın ekosistemlere ve iklim değişikliğine etkilerini araştırdığımız bu yazıya göz atarak başlayabilirsin! (Makale aralarında önerilen diğer yazılara da göz atmayı unutma, yarın sabah Dünya’ya bambaşka bir gözle bakacağına bahse giriyoruz…😊)

Ninja

Tebrikler, Dünya için elinden gelen her şeyi yapıyorsun!

Bizim senden öğrenebileceğimiz birkaç şey olduğu gibi senin de bizden öğrenebileceğin birkaç şey kalmış olabilir…

Sürdürülebilir bakım, beslenme ve alışveriş içeriklerimize göz atarak tüketim biçimlerin arasında gözden geçirebileceğin başka yeşil adımlar kalıp kalmadığını değerlendirebilirsin!

Yorumlar (0)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

@2020 SOLH LIVING.TÜM HAKLARI SAKLIDIR.

Başa Dön